به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: مصادره تجهیزات آسوشیتدپرس به عنوان بزرگترین خبرگزاری در جهان، اقدامی جنون آمیز است.

وی با اشاره به اقدام پیشتر کابینه رژیم صهیونیستی برای بستن دفاتر الجزیره در سرزمین‌های اشغالی، گفت: این الجزیره نیست بلکه یک رسانه آمریکایی است که برنده ۵۳ جایزه «پولیتزر» شده است.

جایزه پولیتزر، جایزه‌ای در روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی است که چندین بخش دارد و معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در آمریکا به شمار می رود.

لاپید در این باره تاکید کرد که کابینه نتانیاهو دچار جنون شده است.

رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی همچنین اضافه کرد: کابینه به گونه‌ای عمل می‌کند که گویی تصمیم گرفته است اسرائیل را در سرتاسر جهان منزوی کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که وزارت ارتباطات رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد تجهیزات، وسایل فیلمبرداری و پخش خبرگزاری آسوشیتدپرس در سدیروت را مصادره کرده است.

این وزارتخانه مدعی شد که این تجهیزات توسط شبکه الجزیره مورد استفاده قرار گرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در واکنش به این اقدام اعلام کرد که اقدام کابینه رژیم صهیونیستی برای توقف پخش زنده این شبکه که اوضاع در غزه را به نمایش می‌گذاشت و مصادره تجهیزات آن را محکوم می‌کند.