احمد مددی در واکنش به اظهارات مدیرعامل باشگاه مس رفسنجان به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: به مدیرعامل محترم باشگاه مس رفسنجان متذکر می‌شوم به جای آسمان‌ریسمان بافتن و فرافکنی و ترس از پاسخگویی به افکار عمومی با آن حجم از تخلفات صورت گرفته در آن مجموعه مدیریتی که موجب خدشه‌دار شدن روح ورزش فوتبال و آزرده شدن خاطر جامعه بزرگ و مردم فوتبال دوست کشورمان شده، توصیه می‌کنم عاقلانه سخن بگوید و تمام وقت و انرژی خویش را مصروف اصلاح روش‌ها و موضوعاتی کند تا دیگر شاهد بروز فساد و حیف و میل بیت المال در آن مجموعه نباشیم.

وی تأکید کرد: در مورد موضوعاتی که ایشان از سر احساس و عصبانیت بی‌منطق بیان کرده‌اند، باید گفت؛ الحمدلله در جمهوری اسلامی ایران دستگاه‌های امنیتی و قضایی کشور کاملاً بیدارند و تا به اینجا به درستی به موضوع ورود و فساد را کشف کرده‌اند. ضمن تقدیر و تجلیل از تلاش‌های صورت گرفته دستگاه‌های محترم قضایی و امنیتی، امیدوارم روند رسیدگی به این پرونده و پرونده‌های احتمالی دیگر با سرعت انجام پذیرفته تا ان‌شاءالله با برخورد عبرت آمیز و سخت با عوامل فساد در فوتبال، در آینده نزدیک شاهد فوتبال پاک در عرصه ورزش کشور باشیم.

مدیرعامل پیکان گفت: بسیار شایسته است کمیته اخلاق و ارکان قضایی فدراسیون فوتبال نیز در این زمینه ورود جدی داشته باشند و از فدراسیون فوتبال هم درخواست می‌کنم به جهت اعتماد جامعه بزرگ ورزش و مردم فوتبال دوست کشورمان، تا تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های مفتوحه، لیگ برتر را شروع نکنند.

مددی یادآور شد: بی‌تردید عدم برخورد متناسب با پدیده زشت فساد و خدای ناکرده عادی نگاری آن، نتیجه‌ای جز یاس و ناامیدی مردم را در پی نخواهد داشت، در صورتی که ورزش با روح جوانمردی و اخلاق و منش پهلوانی گره خورده است.